Xhelal Mziu lajmëron se grupet e gatshme të PD do vrasin...

Një ngjarje e rëndë tronditi Elbasanin dy ditë më parë (21 prill 2021) ku mbeti i vrarë me armë zjarri Pjerin Xhuvani. Xhuvani u...

“Zgjedhjet”, ambasadorët mesazh-shqiptarëve: Mos e shisni votën. Ajo është e juaja!

Ambasadorët e OSBE, BE si edhe OKB-së kanë reaguar nëpërmjet një video-mesazhi për zgjedhjet e 25. Ata bëjnë thirrje që të zhvillohen zgjedhje të lira...

Celibashi: Në këto qarqe, përfundon sot shpërndarja e materialeve zgjedhore

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” njofton se ditën e sotme përfundon shpërndarja e materialeve...

Rama publikon pamjet nga Spitali i Fierit: I pajisur me infrastrukturë...

Ditën e djeshme është inauguruar spitali memorial Rajonal i Fierit i cili është realizuar në kohë rekord brenda 3 muajsh. Kryeministri Edi Rama mëngjesin e...

Tensionet para zgjedhjeve, Spiropali: Durim edhe pak ditë, Shqipëria e të...

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka komentuar tensionet pak ditë para zgjedhjeve që sollën një viktimë sot në Elbasan. Spiropali akuzon kundërshtarët...

Grida: Ngjarja në Kavajë ishte për motive politike, nuk do e...

Kandidatja për Partinë Demokratike, Grida Duma nga Kavaja ka komentuar ngjarjen e ndodhur së fundmi në Kavajë ku si pasojë është plagosur një 27...

Ilir Meta paralajmëron konferencë të jashtëzakonshme: Do publikoj fakte tronditëse

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar një tjetër konferencë të jashtëzakonshme për mediat në orën 17:15. Kjo është dalja e dytë e tij brenda pak...

Grida Duma: Njerëzit sot kur shohin policinë, nuk ndjejnë siguri por...

Kandidatja për deputete e Partisë Demokratike Grida Duma deklaroi sot në takimin me liderin e opozitës Lulzim Basha se njerëzit kanë nevojë për një...

Yuri Kim: Moment i rëndësishëm për Reformën në Drejtësi,

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me kreun e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimin. Kim bën me dije...

Pandeli Majko: Janë në konkurrencë! LSI nuk është një parti e...

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko dhe kandidat për deputet në Tiranë ka thënë se PD dhe LSI sëbashku vijnë në pushtet ajo që shqiptarët...