Pandeli Majko: Janë në konkurrencë! LSI nuk është një parti e...

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko dhe kandidat për deputet në Tiranë ka thënë se PD dhe LSI sëbashku vijnë në pushtet ajo që shqiptarët...

“Zgjedhjet”, ambasadorët mesazh-shqiptarëve: Mos e shisni votën. Ajo është e juaja!

Ambasadorët e OSBE, BE si edhe OKB-së kanë reaguar nëpërmjet një video-mesazhi për zgjedhjet e 25. Ata bëjnë thirrje që të zhvillohen zgjedhje të lira...

Gjoba nga arbitrazhi, Idrizi: Çdo qytetar i këtij vendi do të...

Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka reaguar pas vendimit të arbitrazhit për të dënuar Shqipërinë me 110 mln euro në...

Ambasadorja suedeze nga Shkodra: Shqetësuese shitblerja e votës

Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad, është pjesë e grupit të ambasadorëve që do të bëjnë një fushatë në Shqipëri për rëndësinë e...

Basha: “Asnjë shqiptar nuk do futet në borxh për të shkolluar...

Në një takim me të rinjtë e Vaut të Dejës, kryedemokrati Lulzim Basha, theksoi se qeveria e pas 25 prillit, ka si qëllim të...

Basha: Unë bëj fushatë, Rama vjen vërdallë meje si satelit

Gjatë një takimi në Durrës të kryetarit të PD me përfaqësues të komunitetit të ardhur nga zona të tjera të vendit, Lulzim Basha tha...

Valteri: Meta dhe Berisha puçistët e përkedhelur të çdo pushteti!

Puçistët e përkëdhelur të çdo pushteti! Kandidati për deputet i Partisë Socialiste Halit Valteri me anë të një postimi në rrjetin social Facebook është shprehur...

Raporti mbi origjinën e Covid-19: Katër teoritë që janë në lojë

Raporti mbi origjinën e pandemisë së Covid-19, shqyrtoi 4 hipoteza se si virusi depërtoi tek njerëzit, duke i renditur ato nga më e mundshmja tek më e pak e mundshmja. Raporti përfundimtar, një studim i përbashkët i OBSH-Kinë,...

Yuri Kim: Moment i rëndësishëm për Reformën në Drejtësi,

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me kreun e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimin. Kim bën me dije...

Grida: Ngjarja në Kavajë ishte për motive politike, nuk do e...

Kandidatja për Partinë Demokratike, Grida Duma nga Kavaja ka komentuar ngjarjen e ndodhur së fundmi në Kavajë ku si pasojë është plagosur një 27...