Dështon raundi i parë për zgjedhjen e presidentit

Ka dështuar procesi i votimit të presidentit në raundin e parë në Kuvendin e Kosovës. Përfaqësuesi i komisionit për zgjedhjen e presidentit, Sali Syba, ka...

“Zgjedhjet”, ambasadorët mesazh-shqiptarëve: Mos e shisni votën. Ajo është e juaja!

Ambasadorët e OSBE, BE si edhe OKB-së kanë reaguar nëpërmjet një video-mesazhi për zgjedhjet e 25. Ata bëjnë thirrje që të zhvillohen zgjedhje të lira...

Valteri: Meta dhe Berisha puçistët e përkedhelur të çdo pushteti!

Puçistët e përkëdhelur të çdo pushteti! Kandidati për deputet i Partisë Socialiste Halit Valteri me anë të një postimi në rrjetin social Facebook është shprehur...

Yuri Kim: Moment i rëndësishëm për Reformën në Drejtësi,

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me kreun e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimin. Kim bën me dije...

Pandeli Majko: Janë në konkurrencë! LSI nuk është një parti e...

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko dhe kandidat për deputet në Tiranë ka thënë se PD dhe LSI sëbashku vijnë në pushtet ajo që shqiptarët...

Bllokimi i aeroportit/ Balla sulmon Metën: Ishte akt terrorist! Meta i...

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste në Qarkun e Elbasanit, Taulant Balla e konsideron një akt terrorist bojkotimin e punës së kontrollorëve të Albcontrol, duke...

Gjoba nga arbitrazhi, Idrizi: Çdo qytetar i këtij vendi do të...

Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka reaguar pas vendimit të arbitrazhit për të dënuar Shqipërinë me 110 mln euro në...

Grida: Ngjarja në Kavajë ishte për motive politike, nuk do e...

Kandidatja për Partinë Demokratike, Grida Duma nga Kavaja ka komentuar ngjarjen e ndodhur së fundmi në Kavajë ku si pasojë është plagosur një 27...

Basha: Unë bëj fushatë, Rama vjen vërdallë meje si satelit

Gjatë një takimi në Durrës të kryetarit të PD me përfaqësues të komunitetit të ardhur nga zona të tjera të vendit, Lulzim Basha tha...

Ambasadorja suedeze nga Shkodra: Shqetësuese shitblerja e votës

Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad, është pjesë e grupit të ambasadorëve që do të bëjnë një fushatë në Shqipëri për rëndësinë e...