Ambasadorja suedeze nga Shkodra: Shqetësuese shitblerja e votës

Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad, është pjesë e grupit të ambasadorëve që do të bëjnë një fushatë në Shqipëri për rëndësinë e...

Bllokimi i aeroportit/ Balla sulmon Metën: Ishte akt terrorist! Meta i...

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste në Qarkun e Elbasanit, Taulant Balla e konsideron një akt terrorist bojkotimin e punës së kontrollorëve të Albcontrol, duke...

Valteri: Meta dhe Berisha puçistët e përkedhelur të çdo pushteti!

Puçistët e përkëdhelur të çdo pushteti! Kandidati për deputet i Partisë Socialiste Halit Valteri me anë të një postimi në rrjetin social Facebook është shprehur...

Basha: “Asnjë shqiptar nuk do futet në borxh për të shkolluar...

Në një takim me të rinjtë e Vaut të Dejës, kryedemokrati Lulzim Basha, theksoi se qeveria e pas 25 prillit, ka si qëllim të...

Basha: Unë bëj fushatë, Rama vjen vërdallë meje si satelit

Gjatë një takimi në Durrës të kryetarit të PD me përfaqësues të komunitetit të ardhur nga zona të tjera të vendit, Lulzim Basha tha...

Raporti mbi origjinën e Covid-19: Katër teoritë që janë në lojë

Raporti mbi origjinën e pandemisë së Covid-19, shqyrtoi 4 hipoteza se si virusi depërtoi tek njerëzit, duke i renditur ato nga më e mundshmja tek më e pak e mundshmja. Raporti përfundimtar, një studim i përbashkët i OBSH-Kinë,...

Gjoba nga arbitrazhi, Idrizi: Çdo qytetar i këtij vendi do të...

Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka reaguar pas vendimit të arbitrazhit për të dënuar Shqipërinë me 110 mln euro në...

Dështon raundi i parë për zgjedhjen e presidentit

Ka dështuar procesi i votimit të presidentit në raundin e parë në Kuvendin e Kosovës. Përfaqësuesi i komisionit për zgjedhjen e presidentit, Sali Syba, ka...