Covid i dha fund politikave të vjetra ekonomike

Nga Larry Elliott, The Guardian Taksat e të pasurve do të ndihmojnë në koston e luftës kundër pandemisë.   Rimëkëmbja nga kriza e dytë më e rëndë në...

Kursi i këmbimit valutor, 9 prill 2021

Kursi zyrtar i këmbimit valutor, sipas Bankës së Shqipërisë, 9 prill 2021:

Ambasadorja suedeze nga Shkodra: Shqetësuese shitblerja e votës

Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad, është pjesë e grupit të ambasadorëve që do të bëjnë një fushatë në Shqipëri për rëndësinë e...

Bllokimi i aeroportit/ Balla sulmon Metën: Ishte akt terrorist! Meta i...

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste në Qarkun e Elbasanit, Taulant Balla e konsideron një akt terrorist bojkotimin e punës së kontrollorëve të Albcontrol, duke...

Biden me masa të reja për kontrollin e armëve

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, shpalli masa të reja për të trajtuar dhunën me armë në SHBA, të cilën e përshkroi si...

Britania do t’i klasifikojë në maj, destinacionet e udhëtimit

Londër –Britania do të konfirmojë në fillim të majit nëse do të lejojë rifilimin e udhëtimeve ndërkombëtare nga data 17 maj dhe se cilat vende do të bien...

Përfitimet e panjohura të çokollatës/ Vlerat për tensionin dhe trurin

Kënaqësia që merr prej çokollatës është e padiskutueshme. Mënyra se si ajo shijon nuk ka të krahasuar. Konsumi i çokollatës është gjithnjë e në...

Rama: Muaji i Ramazanit sjell lehtësimin e masave

Muaji i Ramazanit mund të sjellë edhe lehtësimin e masave anti-COVID, duke ulur orarin e kufizimit të lëvizjes. Kryeministri Edi Rama në emisionin “Log” tha...

Pas bllokimit të fluturimeve/ Në orën 9:00 Aeroporti i Rinasit i...

Në orën 9:00 Aeroporti i Rinasit do t’i rikthehet normalitetit, pas krizës së krijuar nga bllokimi i fluturimeve për shakak të revoltës së punonjësve...

Turqia numrin më të lartë të të burgosurve në Evropë

Vendet e Evropës Lindore kanë tendencë të kenë më shumë të burgosur se sa pjesa tjetër e kontinentit, me Turqinë që ka shkallën më...