Pas bllokimit të fluturimeve/ Në orën 9:00 Aeroporti i Rinasit i...

Në orën 9:00 Aeroporti i Rinasit do t’i rikthehet normalitetit, pas krizës së krijuar nga bllokimi i fluturimeve për shakak të revoltës së punonjësve...

Nuk ndryshojnë masat anti-Covid

Komiteti Teknik ka vendosur të mos ndryshojë masat anti-Covid të deritanishme. Gjatë një konference për mediat, Komiteti është shprehur se pavarësisht rënies së lehtë, masat...

Cilat janë fluturimet e anuluara për ditën e sotme në Rinas

Aeroporti i Rinasit Bllokimi i fluturimeve në aeroportin e Rinasit vijon edhe ditën e sotme. Faqja zyrtare e TIA-S ka publikuar fluturimet e anuluar deri tani.

Hapet konkursi, “FBI-ja” shqiptare kërkon hetues, këto janë kriteret

Byroja Kombëtare e Hetimit, shpall konkursin për 32 (tridhjet e dy) vende vakante për hetues . Kandidatët duhet të kenë eksperiencë në fushat e...

Qeveria bllokon dhe autostradën Tiranë-Durrës

Nuk mjafton trafiku kilometrik që krijohet tek ish-dogana (Sheshi Shqiponja) por qeveria Rama ka menduar që të shtojë hallet për shqiptarët që lëvizin me...

Mbërrin sasia e parë e 22 mijë e 230 dozave të...

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se sapo ka mbërritur sasia e parë e 22 mijë e 230 dozave të vaksinës Pfizer në...

Rama: Rreziku për drejtësinë janë Saliu, Monika, Iliri dhe Luli

Kryeministri Edi Rama ka hedhur akuza në drejtim të Sali Berishës, Ilir Metës, Monika Kryemadhi dhe Lulzim Basha se duan të dëmtojnë Reformën në...

Punimet në “Sheshin Shqiponja”/ Ndryshon mënyra e qarkullimit të automjeteve

Në datën 4 prill, do të ketë ndryshim të lëvizjes së automjeteve në “Sheshin Shqiponja” për hyrjen në Tiranë, ku për drejtimin në rrugën...

Balla: Rama i ktheu Belshit krenarinë. Emigrantët të kthehen e të...

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për qarkun e Elbasanit Taulant Balla, zhvilloi pasditen e sotme një takim me qytetarët në Belsh. Teksa vuri në dukje...

100 trafikantë në pranga/ Shkatërrohet banda në Spanjë, droga fshihej në...

Policia spanjolle arrestuan 100 anëtarë të një bande që merrej me trafikim marijuane dhe hashashi nga Maroku në Spanjë. Banda kishte mbushur anijet me drogë...