Biden me masa të reja për kontrollin e armëve

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, shpalli masa të reja për të trajtuar dhunën me armë në SHBA, të cilën e përshkroi si...

Britania do t’i klasifikojë në maj, destinacionet e udhëtimit

Londër –Britania do të konfirmojë në fillim të majit nëse do të lejojë rifilimin e udhëtimeve ndërkombëtare nga data 17 maj dhe se cilat vende do të bien...

Turqia numrin më të lartë të të burgosurve në Evropë

Vendet e Evropës Lindore kanë tendencë të kenë më shumë të burgosur se sa pjesa tjetër e kontinentit, me Turqinë që ka shkallën më...

Pekini ka më shumë miliarderë sesa çdo qytet tjetër

Pekini ka më shumë miliarderë sesa secili qytet tjetër në botë, sipas listës vjetore të përpiluar nga revista Forbes. Kryeqyteti kinez ka shtuar 33 miliarderë...

E shqetësonte zhurma, pacienti shqiptar i heq oksigjenin të intubuarit me...

Një pacient 60-vjeçar me origjinë shqiptare i infektuar me Covid-19 akuzohet se ka bërë një krim makabër, duke i hequr tubat e oksigjenit një...

Policia britanike: Shqiptarët sillen si “skllevër” në ferma kanabisi për t’i...

“Bandat shqiptare të drogës që drejtojnë fermat e kanabisit në të gjithë Britaninë po paraqiten si viktima të skllavërisë moderne dhe trafikimit njerëzor për...

Numri i lartë i rasteve me Covid, Argjentina vendos “shtetrrethim”

Argjentina ka vendosur shtetrrethim tre javor gjatë natës për shkak të numrit të lartë me koronavirus. Lajmi u njoftua edhe nga Presidenti i Argjentinës, Alberto...

Incidenti me modelet e zhveshura në Dubai/ Të paktën 12 gra...

Pamjet, të postuara në internet të shtunën tregojnë një grup grash të zhveshura që fotografohen në ballkonin e një prej ndërtesave të larta në...

Gjermania kërkon një mbyllje 3 javore të vendit

Gjermania duhet të vendosë masa më të ashpra bllokimi për dy deri në tre javët e ardhshme, tha të martën kryetari i partisë konservatore(CDU). Armin...

Karantina jo e detyrueshme, Zelanda e re pritet të rinisë fluturimet...

Zelanda e Re do të lejojë australianët të hyjnë në vend  pa pasur nevojë të karantinohen, sipas njoftimit  nga Kryeministrja Jacinda Ardern në një...