Ballina Autorët Postime nga Redaksia

Redaksia

89 POSTIME 0 KOMENTET

100 trafikantë në pranga/ Shkatërrohet banda në Spanjë, droga fshihej në...

Policia spanjolle arrestuan 100 anëtarë të një bande që merrej me trafikim marijuane dhe hashashi nga Maroku në Spanjë. Banda kishte mbushur anijet me drogë...

Dështon raundi i parë për zgjedhjen e presidentit

Ka dështuar procesi i votimit të presidentit në raundin e parë në Kuvendin e Kosovës. Përfaqësuesi i komisionit për zgjedhjen e presidentit, Sali Syba, ka...

Police uncover teenage girl ‘suicide’ Instagram group

Social media groups involving teenage girls that led to "suicidal crises" and "serious self-harm" have been uncovered by police. Twelve girls, aged between 12 and...

Fleta e votimit do jetë me numra/ Shqiptarët nuk do mund...

Komisioni Ankimimeve dhe Sanksioneve pas 3 orëve diskutim dhe një pushimi, vendosi të pranojë ankimimin e PS-së dhe Bindjes Demokratike, ndërsa ka rrëzuar atë...

Kosovë/ S’ka kuorum, përsëritet votimi për presidentin

Raundi i parë i votimit për presidentin e Kosovës, u përsërit, pasi vetëm 78 deputetë morën pjesë në votim për të zgjedhur presidentin e...

Seven UK blood clot deaths after AstraZeneca vaccine

Seven people have died from unusual blood clots after getting the Oxford-AstraZeneca vaccine in the UK, the medicines regulator has confirmed to the BBC....

How Instagram’s influencers changed the model industry

Alexina Graham has been a successful fashion model for more than a decade - appearing in glossy magazines and walking the coveted Victoria’s Secret...

Jordan arrests: Official and royal arrested for ‘security reasons’

A former adviser to Jordan's King Abdullah and a member of the royal family are among a number of people arrested on "security-related" grounds,...

Italy returns to strict lockdown for Easter

Italy has entered a strict three-day lockdown to try to prevent a surge in Covid-19 cases over Easter. All regions are now in the "red...

Imzot Frendo uron Pashkën: Politikanët mos të krijojnë përçarje

Arqipeshkvi i Metropolit të Tiranës e Durrësit, Imzot George Frendo, ka uruar Pashkët për të gjithë besimtarët katolikë, duke theksuar se në këto kohë...