Ballina Autorët Postime nga Redaksia

Redaksia

89 POSTIME 0 KOMENTET

Kursi zyrtar i këmbimit valutor, 8 prill 2021, sipa Bankës së...

Menjëherë pasi Rama dhe Balluku kërcënuan me burg kontrollorët ajrorë, policia në orët e vona të mbrëmjes ka nisur arrestimet. Sikundër mësohet se janë shoqëruar...

Kursi i këmbimit valutor, 8 prill 2021

Kursi zyrtar i këmbimit valutor, 8 prill 2021, sipa Bankës së Shqipërisë:

Cilat janë fluturimet e anuluara për ditën e sotme në Rinas

Aeroporti i Rinasit Bllokimi i fluturimeve në aeroportin e Rinasit vijon edhe ditën e sotme. Faqja zyrtare e TIA-S ka publikuar fluturimet e anuluar deri tani.

Numri i lartë i rasteve me Covid, Argjentina vendos “shtetrrethim”

Argjentina ka vendosur shtetrrethim tre javor gjatë natës për shkak të numrit të lartë me koronavirus. Lajmi u njoftua edhe nga Presidenti i Argjentinës, Alberto...

Incidenti me modelet e zhveshura në Dubai/ Të paktën 12 gra...

Pamjet, të postuara në internet të shtunën tregojnë një grup grash të zhveshura që fotografohen në ballkonin e një prej ndërtesave të larta në...

Hapet konkursi, “FBI-ja” shqiptare kërkon hetues, këto janë kriteret

Byroja Kombëtare e Hetimit, shpall konkursin për 32 (tridhjet e dy) vende vakante për hetues . Kandidatët duhet të kenë eksperiencë në fushat e...

Gjermania kërkon një mbyllje 3 javore të vendit

Gjermania duhet të vendosë masa më të ashpra bllokimi për dy deri në tre javët e ardhshme, tha të martën kryetari i partisë konservatore(CDU). Armin...

Qeveria bllokon dhe autostradën Tiranë-Durrës

Nuk mjafton trafiku kilometrik që krijohet tek ish-dogana (Sheshi Shqiponja) por qeveria Rama ka menduar që të shtojë hallet për shqiptarët që lëvizin me...

Ardian Çapja transferohet në spitalin e burgut

Ardian Çapja ka lënë ambientet e spitalit të Kardiokirurgjisë në QSUT, duke u transferuar në ambientet e Spitalit të Burgut. Nëpërmjet avokatit të tij, Çapja...

Të rinjtë, Bashës: Ty si kryeministër të kërkojmë të mendosh për...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bashkëbiseduar me disa të rinj të Vaut të Dejës rreth problemeve që i shqetësojnë. Në bisedën që...