Ballina Autorët Postime nga Redaksia

Redaksia

89 POSTIME 0 KOMENTET

Dialogun me Serbinë do ta udhëheqë Albin Kurti në koordinim me...

Dialogun politik me Serbinë do ta udhëheqë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, duke u këshilluar me presidenten, Vjosa Osmanin, thotë për Radion Evropa e...

Pekini ka më shumë miliarderë sesa çdo qytet tjetër

Pekini ka më shumë miliarderë sesa secili qytet tjetër në botë, sipas listës vjetore të përpiluar nga revista Forbes. Kryeqyteti kinez ka shtuar 33 miliarderë...

E shqetësonte zhurma, pacienti shqiptar i heq oksigjenin të intubuarit me...

Një pacient 60-vjeçar me origjinë shqiptare i infektuar me Covid-19 akuzohet se ka bërë një krim makabër, duke i hequr tubat e oksigjenit një...

Shumica e farmacistëve në Lezhë refuzojnë të bëjnë vaksinën kineze

Vetëm 7 farmacistë kanë marrë vaksinën anti-Covid në Lezhë, 6 prej të cilëve për shkak të moshës. Farmacistët kanë hezituar të kryejnë vaksinën. Mësohet se 6...

Bëhet publike ndihma e qeverisë për bizneset e prekura nga masat...

Ministria e Financave e Kosovë ka marrë vendim që të subvencionojë 50 për qind të pagës së punëtorëve dhe 50 për qind të shpenzimeve...

Valteri: Meta dhe Berisha puçistët e përkedhelur të çdo pushteti!

Puçistët e përkëdhelur të çdo pushteti! Kandidati për deputet i Partisë Socialiste Halit Valteri me anë të një postimi në rrjetin social Facebook është shprehur...

Policia britanike: Shqiptarët sillen si “skllevër” në ferma kanabisi për t’i...

“Bandat shqiptare të drogës që drejtojnë fermat e kanabisit në të gjithë Britaninë po paraqiten si viktima të skllavërisë moderne dhe trafikimit njerëzor për...

Zhbllokohet Rinasi, Balluku: Nga nesër fillojnë fluturimet normalisht

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka dalë ditën e sotme në një prononcim për mediat teksa ka theksuar se nga dita e...

Mashtronte qytetarët me viza pune për në Angli, arrestohet një grua

Një 39-vjeçare është arrestuar nga Krimi Ekonomik në Tiranë, e akuzuar për mashtrim. Në pranga ka rënë E. T., 39 vjeçe, banuese në Fier. Gjithashtu...

Nuk ndryshojnë masat anti-Covid

Komiteti Teknik ka vendosur të mos ndryshojë masat anti-Covid të deritanishme. Gjatë një konference për mediat, Komiteti është shprehur se pavarësisht rënies së lehtë, masat...