Ballina Autorët Postime nga Redaksia

Redaksia

115 POSTIME 0 KOMENTET

341 të infektuar me Covid, humbin jetën 9 persona

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3007 testime covid, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 341 qytetarë. Po ashtu, janë shëruar 673 qytetarë,...

Arrestohet 73-vjeçari shqiptar në Itali, i dënuar si shpërndarës kokaine

Një 73-vjeçar shqiptar me banim në Vajont, u arrestua nga policia italiane sepse duhej të shlyente një dënim me 2 vjet dhe 1 muaj...

‘Vizionari’ që përdhunoi 22-vjeçaren me të meta mendore, ishte një bojaxhi...

Zbulimi se një shqiptar përdhunoi në mënyrë të përsëritur një 22-vjeçare me të meta mendore, pasi më parë kishte bindur babanë e saj se...

Ambasadori britanik për fletën e votimit: Palët të bien dakord, duhet...

Ambasadori britanik në Shqipëri Duncan Norman u ka bërë thirrje që partitë politike në Shqipëri të bien dakord për fletën e votimit për zgjedhjet...

Facebook, publikohen të dhënat personale të mbi 500 milionë përdoruesve në...

Një hakerues i nivelit të ulët ka publikuar të dhënat e miliona personave falas në internet që përdorin rrjetin social ‘facebook’. Të dhënat e ekspozuara...