Ballina Autorët Postime nga Redaksia

Redaksia

115 POSTIME 0 KOMENTET

Xhelal Mziu lajmëron se grupet e gatshme të PD do vrasin...

Një ngjarje e rëndë tronditi Elbasanin dy ditë më parë (21 prill 2021) ku mbeti i vrarë me armë zjarri Pjerin Xhuvani. Xhuvani u...

“Zgjedhjet”, ambasadorët mesazh-shqiptarëve: Mos e shisni votën. Ajo është e juaja!

Ambasadorët e OSBE, BE si edhe OKB-së kanë reaguar nëpërmjet një video-mesazhi për zgjedhjet e 25. Ata bëjnë thirrje që të zhvillohen zgjedhje të lira...

Celibashi: Në këto qarqe, përfundon sot shpërndarja e materialeve zgjedhore

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” njofton se ditën e sotme përfundon shpërndarja e materialeve...

Rama publikon pamjet nga Spitali i Fierit: I pajisur me infrastrukturë...

Ditën e djeshme është inauguruar spitali memorial Rajonal i Fierit i cili është realizuar në kohë rekord brenda 3 muajsh. Kryeministri Edi Rama mëngjesin e...

SHBA rendit 116 shtete që kanë rrezik nga pandemia, mes tyre...

Departamenti amerikan i Shtetit ka shtuar këtë javë të paktën 116 vende në listën e atyre ku këshillon të mos udhëtohet, duke futur Britaninë,...

Tensionet para zgjedhjeve, Spiropali: Durim edhe pak ditë, Shqipëria e të...

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka komentuar tensionet pak ditë para zgjedhjeve që sollën një viktimë sot në Elbasan. Spiropali akuzon kundërshtarët...

Importi i karburanteve kapi rekorde historike në janar – mars

Importet e mallrave të akcizës janë rigjallëruar gjatë muajit mars duke arritur nivelet e parakrizës. Rritje më të lartë shënuan importet e karburanteve të cilat...

Sot Dita e Tokës, pse është i rëndësishëm ndërgjegjësimi qytetar

Sot është Dita e Tokës, një ngjarje ndërkombëtare që festohet në të gjithë botën për të premtuar mbrojtje dhe kujdes ndaj mjedisit. Ky vit...

Rriten sërish infektimet

Rritja e numrit të vaksinimeve ka sjellë edhe një rritje të lehtë edhe të rasteve të reja me Covid-19. Ministria e Shëndetësisë raporti se...

Prokuroria i kërkoi informacion për Doshin, përgjigjet ambasada amerikane

Ambasada Amerikane në Tiranë i ka kthyer përgjigje Prokurorisë së Përgjithshme për kandidatin për deputet dhe njëherazi kryetarin e PSD, Tom Doshi. Prokuroria ka qenë...