Një 39-vjeçare është arrestuar nga Krimi Ekonomik në Tiranë, e akuzuar për mashtrim.

Në pranga ka rënë E. T., 39 vjeçe, banuese në Fier. Gjithashtu janë shpallur në kërkim edhe dy bashkëpunëtorët e saj E. M. dhe J. D.

Sipas uniformave blu këta tre persona, në bashkëpunim me njëri-tjetrin mashtronin shtetas të ndryshëm duke iu marrë shuma të konsiderueshme parash, me premtimin për pajisjen me vizë pune për në Mbretërinë e Bashkuar dhe pajisjen me certifikatë të falsifikuar të gjuhës angleze.